Lista aktualności Lista aktualności

Goście z Syberii

Nasze nadleśnictwo odwiedziła grupa studentów z Irkucka.

Już dawno nie mieliśmy gości z tak daleka. Odległość między Sierakowem a syberyjskim Irkuckiem wynosi w linii prostej ponad 5580 km!

Wizyta studentów Wydziału Gospodarstwa Łowieckiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Irkucku (specjalność leśnictwo, gospodarka łowiecka oraz ekologia) w Nadleśnictwie Sieraków była jednym z punktów programu przygotowanego przez Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu.

Pokazaliśmy naszym gościom funkcjonowanie systemu ochrony przeciwpożarowej w polskich Lasach Państwowych. Dzięki pomocy PSP z Międzychodu studenci mieli okazję wykryć pozorowany pożar lasu i spróbować określić jego lokalizację korzystając z urządzeń znajdujących się na dostrzegalni przeciwpożarowej, a następnie w punkcie alarmowo-dyspozycyjnym (w skrócie PAD) w siedzibie nadleśnictwa. Strażacy zaprezentowali także wyposażenie wozów bojowych i działanie sprzętu gaśniczego.

Kolejne zagadnienia obejmowały pomiar surowca drzewnego w polskim systemie pozyskania drewna oraz działania edukacyjne podejmowane przez Lasy Państwowe.

Nadleśnictwo Sieraków dziękuje Państwowej Straży Pożarnej z Międzychodu oraz firmie RomDOR Dorota Rabcewicz z Zatomia Nowego za pomoc przy realizacji programu.