Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs Ekologiczno-Sportowy

W Zespole Szkół w Kwilczu odbył się półfinał XIV Konkursu Ekologiczno-Sportowego dla szkół podstawowych z terenu Nadleśnictwa Sieraków.

Pięcioosobowe reprezentacje szkół podstawowych z Chrzypska Wielkiego, Kwilcza, Sierakowa i Lutomia, wyłonione wcześniej w szkolnych kwalifikacjach, walczyły o dostanie się do finału konkursu, który odbędzie się 10 czerwca br. o godz. 9:00 w Hali Sportowej w Międzychodzie.

Inicjatorem i pomysłodawcą konkursu jest Nadleśnictwo Międzychód, które w tym roku postanowiło rozszerzyć zasięg konkursu na sąsiednie nadleśnictwa LKP Puszcza Notecka.

Konkurs, jak sama jego nazwa wskazuje, składa się z pytań z zakresu wiedzy przyrodniczo-leśnej oraz z konkurencji sportowych. Za pytania merytoryczne można otrzymać 70% punktów, a za zadania sprawnościowe 30%.

To właśnie konkurencje sportowe zadecydowały tym razem o zróżnicowaniu wyników, ponieważ z wiedzy ekologicznej reprezentanci szkół byli tak dobrze przygotowani, że na wszystkie pytania odpowiedzieli prawidłowo! To zasługa nauczycieli przygotowujących drużyny do konkursu.

Po wyrównanej walce do międzychodzkiego finału dostały się reprezentacje szkół podstawowych z Kwilcza i Sierakowa. Gratulujemy!

Nagrodę specjalną za najgorętszy doping swojej drużyny zdobyli kibice ze Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierakowie.

Nadleśnictwo Sieraków dziękuje dyrekcji, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Kwilczu za udostępnienie sali, jej przygotowanie i udekorowanie oraz za sprawne przeprowadzenie konkurencji sportowych. Dziękujemy także opiekunom wszystkich reprezentacji za przygotowanie uczniów do konkursu.