Lista aktualności Lista aktualności

Niepodległa do hymnu

W przeddzień Święta Niepodległości wraz ze Szkołą Podstawową im. Majora Henryka Sucharskiego wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, włączając się do akcji „Niepodległa do hymnu”.

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem akcji jest przeniesienie  nowej tradycji na kolejne stulecie i danie wszystkim możliwości zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami.

Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn! Listę wydarzeń organizowanych w najbliższej okolicy można sprawdzić na stronie internetowej: https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Z ust uczniów podczas apelu wybrzmiały bardzo ważne słowa, stanowiące kwintesencję obchodów jutrzejszego święta: „Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci". Dziękujemy tym którzy tworzyli historię, naszym obowiązkiem jest zachować pamięć o wszystkich poległych patriotach, w tym również leśnikach, którzy przelali krew za naszą wolność.