Lista aktualności Lista aktualności

Co huczy w wielkopolskim lesie?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w nocy w lesie czasem słychać tajemnicze odgłosy? Kto i dlaczego je wydaje? Czy te odgłosy zapowiadają coś złego? Na te i inne pytania w najbliższych dniach będą odpowiadać poznańscy leśnicy w ramach ogólnopolskiej akcji "Co huczy w lesie"?

Noc z sowami w tle ma już swoją wieloletnią tradycję, w tym roku przez ograniczenia związane z pandemią odbędą się w nieco innej formie niż dotychczas, bo w przeważającej części z wykorzystaniem narzędzi on-line. Spotkania z leśnikami pozwolą małym i dużym miłośnikom przyrody dowiedzieć się kilku ciekawostek o biologii i zwyczajach sów. Podczas dotychczasowych naszych spotkań, punktem kulminacyjnym było rozpoznawanie sów po wydawanych głosach. Jak będzie w tym roku? Koniecznie zapoznajcie się z naszym programem.

Już 11 marca, o godzinie 18:00, z podpoznańskiego Nadleśnictwa Łopuchówko rusza ogólnopolska transmisja on-line z otwarcia wystawy fotograficznej „Uhuu, sowy w obiektywie”. O kulisach powstania niesamowitych fotografii opowie autor Tomasz Skorupka.

Zdjęcie przedstawia program wydarzeń w ramach akcji "Co w lesie huczy"?

W piątek, 12 marca o spotkaniu z puchaczem Miszą opowiedzą nieustraszone Tosia i Gosia, które wybrały się do ośrodka rehabilitacyjnego na terenie Nadleśnictwa Turek na spotkanie z największą występującą w Polsce sową. Koniecznie zajrzyjcie na nasz profil Facebook i przekonajcie się, czy mała Tosia zaprzyjaźniła się z Miszą.

27 marca Nadleśnictwo Syców zaprasza do Stradomi Dolnej na spotkanie z sokolnikiem, które połączone będzie z pokazem ptaków oraz nocnym spacerem po lesie. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na spotkanie obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje zostały umieszczone na stronie Nadleśnictwa Syców.

Zdjęcie przedstawia plakat wydarzenia, które odbędzie się Nadleśnictwie Syców.

Wszystkich tych, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o sowach zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie w najbliższym czasie postaramy się Państwa zaskoczyć ciekawostkami, o tych pięknych i majestatycznych ptakach.