Lista aktualności Lista aktualności

Noc Muzeów w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek

Już 24 maja od godz. 17:00 w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek odbędzie się druga edycja Nocy Muzeów! Czeka na Was bogaty program pełen atrakcji i edukacyjnych doświadczeń przygotowanych przez leśników z nadleśnictw LKP „Puszcza Notecka”, Zespół Szkół Leśnych w Goraju oraz Fundację Pszczoła!

Noc Muzeów w tym wyjątkowym miejscu to doskonała okazja, by spędzić wieczór w otoczeniu przyrody, poznając jej tajemnice.

W sercu Puszczy Noteckiej, w budynku zabytkowej Masztalarnii, znajduje się nowoczesna, interaktywna wystawa dioram przyrodniczych oraz wystawa historyczna, które zostaną udostępnione do zwiedzania pod czujnym okiem leśnych przewodników.

W programie Nocy Muzeów przewidziano między innymi:

  • Zwiedzanie wystawy przyrodniczej - Poznajcie fazy rozwoju lasu i fascynujący świat flory i fauny Puszczy Noteckiej;
  • Zwiedzanie Zamku i spacer po lesie - Odkryjcie tajemnice zamku w Goraju i poznajcie historię Hrabiego Wilhelma Bolko Emanuel von Hochberga;
  • Warsztaty konstrukcyjne - Zbudujcie własny karmnik z drewna;
  • Stanowisko wirtualnej rzeczywistości - Przeżyjcie niezapomniane chwile, eksplorując lasy wirtualnie;
  • Obozowisko survivalowe – Dowiedzcie się od naszych ekspertów jak prawidłowo zanocować w lesie;
  • Wystawa owadów leśnych - Zobaczcie z bliska niezwykłe gatunki owadów, które zamieszkują nasze lasy;
  • Zajęcia z mikroskopem – Odkryjcie cudowny mikroświat lasu;
  • Warsztaty "Moje działanie ma znaczenie - kamyk dla trzmiela": Koniecznie przyjdźcie z kamykiem wielkości dłoni i weźcie udział w fascynujących warsztatach przygotowanych przez Fundację Pszczoła!

Organizacja Nocy Muzeów w tym nieoczywistym, pełnym historii miejscu jest wspólną inicjatywą ośmiu nadleśnictw, znajdujących się na terenie trzech województw, wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka”. Wydarzenie potrwa do godz. 22:00. Zabierzcie rodziny i przyjaciół i spędźcie ten wieczór z leśnikami!

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszczcza Notecka" zapraszaja na Noc Muzeów w Centrum Promocji Lasów Państwoowych Goraj-Zamek im. prof. Jana Szyszko. W programie: Zwiedzanie wystawy przyrodniczej; Warsztaty "Moje działanie ma znaczenie - Kamyk dla trzmiela!" Zabierz ze sobą kamyk wielkości dłoni! Drewutnia, Teren przy kuźni, Sala edukacyjna; Drewutnia: Stanowisko "Drewno na codzień", Warsztaty - zbuduj swój karmnik!; Teren przy wiacie: Obozowisko survivalowe oraz zielarstwo, stoisko gastronomiczne; Kuźnia: Stanowisko wirtualnej rzeczywistości, Leśne opowieści; Spacer po lesie połączony ze zwiedzaniem Zamku: Wyjścia o 17:30 i 19:30, zbiórka przed Zamkiem; Teren przed Zamkiem: Pokaz kowalski (16:00 - 19:00); Goraj-Zamek 5, 64-700 Czarnków, 24 maja 17:00 - 22:00. Nie może was zabraknąć! Logotypy partnerów: Lasy Państwowe, Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcza Notecka", Zespół Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski w Goraju, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Fundacja Pszczoła

 

Materiały do pobrania