Galeria widokowa "Zdroje"

ZE WZGLĘDU NA TRWAJĄCY STAN PANDEMII, NADLEŚNICTWO SIERAKÓW, W TROSCE O PAŃŚTWA BEZPIECZEŃSTWO, UTRZYMUJE DO ODWOŁANIA ZAKAZ WSTĘPU NA GALERIĘ WIDOKOWĄ DOSTRZEGALNI PRZECIWPOŻAROWEJ „ZDROJE".

Rezerwat przyrody "Buki nad Jeziorem Lutomskim"

Nadleśnictwo Sieraków w 2016 r. odtworzyło 1,7-kilometrowy odcinek szlaku turystycznego w rezerwacie przyrody "Buki nad Jeziorem Lutomskim", po jego zniszczeniu przez huragan w roku 2014.

Zasady organizacji imprez sportowych

Jeżeli zajmujesz się organizacją imprez sportowych i chcesz zorganizować taką imprezę na terenach leśnych naszego nadleśnictwa koniecznie zapoznaj się z załączonymi materiałami.

Zasady organizacji obozowisk

Zarządzenie nr 23/2020 Nadleśniczego Nadleśnictwa Sieraków z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie ustalenia zasad udostępniania terenów leśnych pod obozowisko

Pokój gościnny, świetlica, wiata

Regulaminy oraz cennik określający stawki za korzystanie z pokoju gościnnego, świetlicy oraz wiaty na ognisko

Pilotaż bushcraft i surwiwal

Decyzją Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych okres trwania pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal został wydłużony do 31 stycznia 2021 r.

Regulaminy obiektów turystycznych

Przed skorzystaniem z miejsc biwakowania, miejsc postoju pojazdów, szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz ścieżek Nordic Walking zapoznaj się z ich regulaminami.

Amatorski połów ryb (postój pojazdów)

Zarządzenie nr 30/2020 Nadleśniczego Nadleśnictwa Sieraków z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie ustalenia zasad udostępniania terenów leśnych - miejsc postoju dla osób dokonujących amatorskiego połowu ryb (wędkujących) w oparciu o aktualne zezwolenia wydane przez zarządcę akwenu wodnego

Niezbędnik leśnego wędrowca

Lasy Państwowe przygotowały niezbędnik bezpiecznego turysty. Specjalnie przygotowane infografiki pomogą odpowiednio się przygotować do leśnej wycieczki.