Lasy nadleśnictwa

Pod zarządem Nadleśnictwa Sieraków znajduje się niemal 14 tys. ha lasów. Jest to teren bardzo ciekawy przyrodniczo.

Lasy regionu

Nadleśnictwa należące do RDLP w Poznaniu zarządzają majątkiem Skarbu Państwa na powierzchni 440 351,96 ha, w tym lasy zajmują 419 650,83 ha

Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcza Notecka"

Tworzenie leśnych kompleksów promocyjnych ma na celu promocję wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, jako elementu zrównoważonego rozwoju, w tym: propagowanie przyjaznych środowisku technologii, edukację społeczeństwa, badania naukowe, prowadzenie gospodarki leśnej na podstawach ekologicznych, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań.

Mapy lasów

Zapraszamy do przejrzenia naszych map: mapy Lasów Państwowych oraz interaktywnej mapy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Polskie lasy

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

PGL Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia.