Program "Zanocuj w lesie"

Miło nam powitać Cię w sierakowskiej części Puszczy Noteckiej, gdzie możesz spędzić swój wolny czas m.in. nocując w lesie! Cieszymy się, że zdecydowałeś się skorzystać właśnie z naszego obszaru, programu „Zanocuj w lesie”. Życzymy Ci, drogi turysto, udanego wypoczynku oraz liczymy na odpowiedzialne zachowanie podczas pobytu w lesie.

Niezbędnik leśnego wędrowca

Lasy Państwowe przygotowały niezbędnik bezpiecznego turysty. Specjalnie przygotowane infografiki pomogą odpowiednio się przygotować do leśnej wycieczki.

Regulaminy obiektów turystycznych

Przed skorzystaniem z miejsc biwakowania, miejsc postoju pojazdów, szlaków pieszych, rowerowych i konnych oraz ścieżek Nordic Walking zapoznaj się z ich regulaminami.

Zasady organizacji obozowisk

Zarządzenie nr 99/2022 Nadleśniczego Nadleśnictwa Sieraków z dnia 08.12.2022 r. w sprawie zasad udostępniania terenów leśnych pod obozowisko

Zasady organizacji imprez sportowych

Jeżeli zajmujesz się organizacją imprez sportowych i chcesz zorganizować taką imprezę na terenach leśnych naszego nadleśnictwa koniecznie zapoznaj się z załączonymi materiałami.

Rezerwat przyrody "Buki nad Jeziorem Lutomskim"

Nadleśnictwo Sieraków w 2016 r. odtworzyło 1,7-kilometrowy odcinek szlaku turystycznego w rezerwacie przyrody "Buki nad Jeziorem Lutomskim", po jego zniszczeniu przez huragan w roku 2014.

Galeria widokowa "Zdroje"

Dostrzegalnia przeciwpożarowa „Zdroje” na terenie leśnictwa Kukułka, w pobliżu dawnej leśniczówki Pławiska, na tzw. „Francuskich Górach”, to jedna z głównych atrakcji turystycznych Nadleśnictwa Sieraków. Oprócz kluczowej funkcji w systemie ochrony przeciwpożarowej spełnia także funkcje turystyczne oraz edukacyjne.

Amatorski połów ryb (postój pojazdów)

Zarządzenie nr 36/2023 Nadleśniczego Nadleśnictwa Sieraków z dnia 30 czerwca 2023 r. w sprawie ustalenia zasad udostępniania terenów leśnych - miejsc postoju dla osób dokonujących amatorskiego połowu ryb (wędkujących) w oparciu o aktualne zezwolenia wydane przez zarządcę akwenu wodnego